دریافت{مزایا و اهميت جنگلهاي جهان و بررسی نقش آنها در جلوگیری از حوادث طبیعی}

مزایا و اهميت جنگلهاي جهان و بررسی نقش آنها در جلوگیری از حوادث طبیعی|30020121|ckl|مزایا و اهميت جنگلهاي جهان و بررسی نقش آنها در جلوگیری از حوادث طبیعی
هم اکنون فایل با موضوع مزایا و اهميت جنگلهاي جهان و بررسی نقش آنها در جلوگیری از حوادث طبیعی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 24

به نام خدا

امروزه بحث منآبع طبيعي و محيط زيست از جمله مسائلي است كه در بسياري از محافل علمي جهان و حتي مجلات و روزنامه ها به وفور ديده و شنيده مي شود و در اكثر موارد هشدارها جدي و در مورد تخريب منآبع طبيعي و محيط زيست و به خطر افتادن قآبليت سكونت كره زمين است . پژوهشهايي كه در چند ساله اخير صورت گرفته و تغييرات عظيمي كه در شرايط طبيعي كره زمين به وقوع پيوسته بيانگر آن است كه كره زمين در حال گرم شدن و جنگل هاي آن در حال نآبودي است. لاية ازن كه كره زمين را از گزند اثرات زيانبار اشعه ماورآئ بنفش خورشيد محفوظ مي دارد روز بروز نازكتر مي شود و احتمال بروز انواع سرطانها را افزايش مي دهد. قدرت توليد مواد غذايي در سطح جهان به علت فرسايش خاك و بهره برداري بي روبه از زمين و آب در حال كاهش است. بسياري از شهرهاي بزرگ جهان از جمله تهران هوايي فوق العاده آلوده دارند، هوايي پر از اكسيد كربن و تركيبات سرب و گوگرد كه همگي براي سلامتي انسان مضرند. فراواني و تشديد سيلابها بويژه در سالهاي اخير حكايت از بروز اوضاع نابساماني دارد كه بر سر منابع طبيعي تجديد شونده آمده است. اين در حالي است كه هر سال تقريباً 17 ميليون هكتار از جنگل هاي جهان يعني منطقه اي برآبر مساحت اطريش از بين مي روند. در حاليكه اين جنگل ها سهم قآبل توجهي در توليد اكسيژن، پالايش هوا، جلوگيري از فرسايش خاك و بروز سيلاب دارند.در اين تحقيق به نقش و اهميت جنگلهاي جهان پرداخته شده است:1 جنگل، مادر چشمه ها و رودخانه ها ست:

امروز با داشتن جمعيتي بالغ بر 65 ميليون نفر نظاره گر نابودي نه تنها باغها و كشتزارها بلكه شاهد از بين رفتن خانه و كاشانه و احشام و حتي جان مردم بوسيلة سيلابهای مهیبی هستيم که کمتر سابقه داشته است. با نگاهي به گذشتة‌ نه چندان دور در مي يابيم بسیاری از مناطقی که زمانی بوسيلة‌ درخت و درختچه و بوته و گياهان علوفه اي پوشيده شده بود، امروز بر اثر قطع بي روية درختان، درختچه ها و بوته كني و چراي مفرط و آتش سوزي حتي آثاري از درختان و درختچه هاي بومي در بعضي از استانها به چشم نمي خورد ، حال چه انتظاري غير از اين وقايع تلخ و ناگوار مي توان داشت، كه گفته اند هر كسي آن درود، عاقبت كار، كه كشت.با روندی که از سالها قبل در مورد قطع درختان در جنگل هاي جهان و جنگل هاي حفاظتي و حمايتي ساير نقاط جهان وجود داشته و کماکان نیز شاهد هستیم، اکنون نظاره گر بروز سيلابهای خطرسازی شده ایم که دست کم تا کنون دركشورهاي سرسبز جهان مشاهده نشده است. اين‌ حوادث‌ ناگوار در مناطق ‌سرسبز جهان كه ‌روزگار ‌درازي ‌به ‌بركت‌ وجود پوشش‌ جنگلي ‌انبوه‌، بارشهاي‌ منظم ‌و كافي‌، خاكهاي ‌عميق‌ و حاصلخيز و تعادل ‌پايدار اكوسيستم‌، بعنوان ‌جزيره‌هاي ‌امن ‌و مصون ‌از آفات‌ و بلاياي ‌طبيعي ‌همچون ‌سيل‌ محسوب‌ مي‌شد بصورت ‌وحشتناكي ‌عيان ‌شده ‌است‌. می توان گفت ‌هر چند سيلابها ناشي از بارندگي ‌هستند ولي‌ آنچه ‌بيشتر موجب‌ بروز سيلابها شده‌اند، عمل ‌متقابل‌ و قانونمند طبيعت‌ در برابر بهره‌برداري‌هاي ‌بي‌رويه ‌انسان‌، كاربري‌هاي ‌نادرست‌ اراضي‌ و استفاده‌هاي ‌نابخردانه‌ انسان ‌از منابع ‌بيكران ‌آن‌ است‌. طبيعت ‌بويژه‌ مناطق‌ كوهستاني ‌بنا به ‌ماهيت‌ خود شكننده‌اند و فشارهاي ‌جمعيت‌ رو به ‌رشد انسان ‌و استفاده‌هاي ‌نامعقول‌ آنها را بر نمي‌تابند به ‌همين ‌دليل ‌با آهنگي ‌سريع ‌رو به ‌تخريب ‌گذاشته‌اند و براي‌ انسان‌ پيامدهاي ‌ويرانگري‌ نظير سيل ‌به ‌بار مي‌آورند.مطالب دیگر:
اصول حسابداری در شرکتها و سازمانهامقاله بررسی حسابرسیحسابرسی (Audit) درحسابداری و روشهای آماری آنماتريس حسابداري اجتماعي به عنوان يك پايگاه آماري منسجم و يكپارچه الگوي قابل محاسبه تعادل عموميپاورپوینت بررسی و آشنایی با مدیریت استرسپاورپوینت مدیریت انگیزشپاورپوینت سازمان تجارت جهانی WTOپاورپوینت آشنايي با مديريت دانشپاورپوینت مدیریت سازمانیپاورپوینت شیوه های بهینه مطالعهپاورپوینت مدیریت روابط مشتریپاورپوینت اثر بخشی و رهبریپاورپوینت مدیریت بحرانپاورپوینت مهارت های مدیران اثر بخشمجموعه گزارشهاي دوره كارآموزي عملي مشاوره حقوقي و وكالت موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصابررسي اصل استقلال قضاوت در جمهوري اسلامي ايراننقش توبه در سقوط مجازاتعدالت ترميمي و حقوق بزه ديده اصلاح تدريجي نظام عدالت كيفري يا تغيير الگوبررسی حق دفاع متهمجبران خسارت ناشی از نقض قراردادبررسی تجارت الکترونیک و موانع اجرایی قانون در ایرانکار تحقیق بررسی اعاده حیثیتنقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایرانکار تحقیق بررسی تغییر اوضاع و احوال و تأثیر در اجرای تعهدکار تحقیق بررسی اصل عدم مداخله (حقوق بشر)